GALATASARAY’IN DURUMU İÇLER ACISI
Adem BİLİCİ

Adem BİLİCİ

Gündem
  • Google Plus
  • Youtube
  • Instagram

GALATASARAY’IN DURUMU İÇLER ACISI

24 Aralık 2016 - 16:37

Mali olarak sorunlar yaşayan Galatasaray takımının, Ocak ayı içerisinde gerçekleştireceği transfer için sponsor arayışları yaptığı ve takımdan 2 ya da 3 oyuncuyu satmayı planladığı biliniyor. Her zaman oyuncu satarak ve yeni bir oyuncu alarak mali yapının düzeltilemeyeceğini yönetimin anlaması gerekiyor. Oradan para gelecekte şuradan da yeni bir oyuncu mu alalım, diye transfer mi olur? Yönetimin son derece anlamsız hareketlerine ne kadar devam edeceği ve taraftarların sabrının ne kadar sınanacağı gerçekten merak konusu olan konulardan birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.

İyi Futbol Oynamıyor

Riekerink'in futbol anlayışının tam olarak sahaya yansımaması sebebiyle takımın son derece kötü günler geçirmesi, en son Kasımpaşa maçında Muslera'nın takımı kurtarması, son zamanlarda kötü günler geçiren Kasımpaşa'ya bile puan kaybetmesi ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet veriyor. Kötü günlerin devam etmesi ile takımın son derece mutsuz olması taraftarlarında dikkatini çekiyor. Taraftarların artık mutlu bir takım görmesi ve güzel bir futbol oynaması beklentileri arasında.

Galatasaray Paf Takımı

Galatasaray alt yapısında büyüyen ve gelişimini sağlayan oyuncuların artık eskisi kadar A takım bünyesine gelememiş olması, yönetimsel olarak zafiyetlerden bir kaçıdır. Türkiye Kupası maçında hiçbir paf takım oyuncusu oynatmaya Riekerink en büyük tepkiyi almıştır. Alt yapı çalıştırıcı olarak gelen bir hocanın, neden bir tane bile oyuncu oynatmaz, anlam veremiyoruz. Riekerink’in belki de gitme korkusunun üstünde olması ile paf takımdan hiçbir oyuncu tehlikeye atmayarak, maçı kazanmak istemesi, oynatmaması sebeplerinden biri olabilir. Artık eski günlerini arayan paf takımın, yeni Arda Turanlar, yeni Sabriler çıkarmasını bekliyoruz.

Takıma Destek Esirgenmemeli

Galatasaray ailesinin son derece takıma sahip çıkması ile kötü günlerin kolay bir şekilde geçeceği ve takımın eski günlerine döneceğini ümit ediyoruz. Eski takımın son derece güzel futbol oynaması, harika başarılar elde etmesi ile birçok yabancı kulübün dikkatini çeken oyuncuların takımdan ayrılması gerekmiştir. Galatasaray'ın golcülerinden Burak Yılmaz'ın takımdan ayrılmasından sonra tam olarak golcüsünü bulamayan kulübün, yeni arayışlara koyulduğu belirtildi. Eren Derdiyok ile bir sezonun tamamının geçirilmesinin imkânsız olması, ara transfer döneminde yeni bir golcü gelmesinin habercisi olarak karşımıza çıkıyor. İzlandalı futbolcunun sakatlığının geçmemesi sebebiyle forvet hattında Lukas Podolski 'nin denenmesine yol açmıştı. Bayern Münih zamanlarında forvet hattında rahat olmadığını açıklayan yıldız golcü, Galatasaray kariyerinde de bu olaylardan muzdarip bir şekilde futboluna odaklanmaya çalışıyor. Kulüp yönetiminin her zaman bu detayları düşünmesi gerektiğini ve profesyonel bir kulübün böyle küçük detaylara karşı büyük projeleri olması gerekir. Ligde Fenerbahçe'nin 4 adet golcüsü bulunurken, Beşiktaş'ın ise 3 bulunmaktadır. Galatasaray'ın tam olarak 1 adet forveti bulunması gerçekten çok dikkat çeken bir noktadır. Ara transfer dönemi ile 1 ya da birkaç golcünün takıma katılması gerekmektedir.

Bu yazı 828 defa okunmuştur .

Son Yazılar