GALATASARAY’IN GELECEĞİ
Yunus AKBAŞ

Yunus AKBAŞ

Taraftarın Sesi
  • Instagram

GALATASARAY’IN GELECEĞİ

24 Aralık 2016 - 16:38

 

Bu ülkenin futbol kamuoyunda genel olarak yapılan algı, kupa fatihi olan Galatasaray hakkındaki yorumlarının olumsuz olmasıdır. Her kupa maçında sorunsuz bir şekilde maçı tamamlasa dahi, takım içi bir sorun ile karşılaşan Galatasaray yönetimini artık nasıl günler bekliyor merak konusu.

Riekerink Bey’in Gelişi Doğru Mu? 

Galatasaray'ın Hamza Hamzaoğlu ile başardığı başarılar sonucunda 3 kupayı elde etmesi herkes tarafından alkışlanacak bir durumdu. Galatasaray taraftarlarının maçlara gittiklerinde gördükleri senaryolar genellikle takım iyi futbol oynamıyor, ancak kazanıyor algısı mevcuttu. Bu algı kısmen doğru olsa da kanıtlayıcı nitelikte sonuçlar mevcuttu. Her maçın tek golle bitmesi yönetiminde ilgisi çeken faktörlerdi. Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesi ile yerine Türkiye Futbol ‘unun en önemli isimlerinden biri olan Mustafa Denizli getirmesi, kamuoyunu çok büyük bir şekilde heyecanlandırmıştı. Ancak alınan sonuçlar ne taraftarı ne de yönetimi tatmin ediyordu. Bu sonuçların kötü olmasının tek sebebi Mustafa Denizli'nin eski usul olarak antrenman metotları olarak açıklayan takımın yıldızı Sneijder oldu. Mustafa Denizli'den boşalan koltuğa kimsenin tahmin etmediği, alt yapıdan sorumlu Jan Olde Riekerink getirildi. Takım içi duyguları son derece mükemmel geliştirmesiyle herkesin ilgi odağı oldu. Son günlerde Riekerink Bey olarak Galatasaray taraftarlarının sevgisi kazanmış gözüküyor.

Futbol Takımının Gidişatı

Galatasaray Futbol Takımının bu sezon ligde güçlü ekiplerle maçlara çıktığında çok çekingen oynaması ve yenilmeleri, yönetimin dikkatini çekerken taraftarlarında tepkisine yol açıyor. Başakşehir mağlubiyeti, Fenerbahçe mağlubiyeti gibi birçok güçlü ekibe yenilmeleri, Beşiktaş maçında ise öne geçip Beşiktaş'ı maçın berabere bitirmesi, Riekerink'in gideceği dedikoduları ortaya atılmaya başlandı.

Yeni Transferler Yapılacak

Galatasaray Futbol Takımının devre arasında Martin Linnes, Salih Dursun gibi birçok oyuncu ya kiralama yöntemi ile ya da satılık olarak kulüpten yollamayı düşünüyor. Buradan gelecek transfer paraları yine sağ bek açığını kapatmak için çalışmalara koyulan yönetimin yapacağı adamlar son derece merak konusu. Başkan Dursun Özbek’in atacağı adamların daha ne kadar böyle devam edeceği, taraftarlar tarafından dikkat çeken noktalar. Sinan Gümüş'ün form düşüklüğüne dikkat çeken teknik direktör Jan Olde Riekerink, Sinan için daha ne kadar bekleyecek sorulması gereken sorulardan birkaçı olarak önümüze çıkıyor. Takımda hala forvet eksiğinin bulunması, İzlandalı golcünün takıma bir türlü gelememesi yönetimin ne kadar kötü çalıştığının bir başka örneğidir.

Yönetimin Gidişatı

Yönetimin son derece kötü yönetimi daha ne kadar devam edecek, taraftarların beklentilerini nasıl karşılayacakları hala merak konusu. Dursun Özbek'in yeniden başkan adayı olarak açıklanmasını taraftarların çok büyük tepkisini yol açacağı belirtiliyor.

Basketbol Takımının Son Hali

Galatasaray Basketbol takımının gidişatının Avrupa'da son derece kötü olması, Ergin Ataman'ın takımdan ayrılacağı dedikoduların ortaya çıkarıyor. Ancak Ergin Ataman giderse kim gelecek? Galatasaray'ın bu mali durumu yeni bir antrenör kaldıracak düzeyde değildir ve bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Yönetimin son derece doğru davranması bu işlemlerde gerçekleşir.

Bu yazı 739 defa okunmuştur .

Son Yazılar